Przejdź do treści

naturalnie

zdrowie

dary ziemi

Zgodnie z prawami przyrody po nocy rodzi się nowy dzień, a po każdym zachodzie słońca następuje wchód. Po zimie nadchodzi wiosna, pachnące lato zamienia się w kolorową jesień, by ponownie zapaść w zimowy sen. Śmierć przeplata się z życiem, cierpienie z miłością, smutek z radością a owocem najtrudniejszych doświadczeń są nowe możliwości i najwspanialsze dzieła.

Życie podąża przed siebie, rodzi się, ginie i znów odradza. Życie wiruje powtarzając cykle i etapy, okresy rozkwitu i upadku. Nie ma w nim nic stałego i wszystko w nim przemija a jednocześnie stale się powtarza.

Odchodzi i powraca, podobne a jednak już inne. Silniejsze, bardziej żywe i bardziej świadome…

Matka Ziemia daje nam wszystko co potrzeba. Musimy tylko umieć z Nią umieć żyć w zgodzie i przyjaźni.

Rośliny wpływające na zdrowie – zioła

Jedną z rzeczy, którą dostajemy od Ziemi to rośliny. Możemy je bardzo dobrze wykorzystać w codziennym życiu. Stworzyliśmy kalendarz zbioru ziół oraz podajemy niektóre przepisy na naturalne lekarstwa i środki wspomagające organizm.

kiedy i jak zbierać zioła?

Zioła należy zbierać w dni pogodne i suche. Najczęściej zbioru dokonuje się wczesnym przedpołudniem, gdy rośliny obeschną z rosy. Liście najlepiej zbierać przed lub po kwitnieniu. Liście i kwiaty zbieramy tuż przed kwitnieniem lub w pełni kwitnienia.

Kalendarz do pobrania

Jeśli chcesz dostać wersje kalendarza do samodzielnego druku – napisz do nas na meila: stawiamynarozwoj@poczta.fm