Przejdź do treści

Moc atrakcji podczas wakacji

projekty

Moc atrakcji podczas wakacji

Moc atrakcji podczas wakacji”, to projekt realizowany w okresie wakacji w 2022 roku dla dzieci i młodzieży z gminy Miechów. W projekcie wzięło udział 34 uczestników.

Celem projektu było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich poprzez organizację zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych i rozrywkowych, przy jednoczesnym zachowaniu profilaktyki przeciwko uzależnieniom.

Zajęcia kulinarne
Podczas warsztatów wspólnie z dziećmi i młodzieżą przygotowywaliśmy gofry z owocami, czekoladą, dżemem i bitą śmietaną. Uczestnicy robili sałatki owocowe oraz świeżo wyciskane soki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się
bombelkowe napoje.
Zajęcia z tworzenia bukietów z kwiatów i ziół
Wspólnie z dziećmi i młodzieżą tworzyliśmy bukiety oraz wianki z kwiatów i ziół. W zajęciach brały również udział mamy i babcie – zgodnie z naszymi założeniami międzypokoleniowymi.
Zajęcia artystyczne
Podczas zajęć uczestnicy tworzyli wakacyjne wspomnienia w słoikach oraz biżuterię. Przyjemnym dodatkowym akcentem były pyszne przekąski w postaci babeczek, które dzieci i młodzież dekorowali, aby potem wspólnie je zjeść.

Projekt uzyskał dofinansowanie z gminy Miechów.