Przejdź do treści

Fajne Ferie

Podczas zimowych ferii nasza fundacja zorganizowała dla 65 dzieci i młodzieży z gminy Miechów mnóstwo atrakcji: warsztaty kulinarne, tworzenie biżuterii, wykonywanie ramek na zdjęcia i pudełek prezentowych, malowanie kamyków, warsztaty stolarskie, poznawanie swojej okolicy i wspólne malowanie obrazu XXL.

W każdej z miejscowości odbył się również teatrzyk kamishibai, który prowadziła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie – filia w Miechowie. W ramach wspólnych gier i zabaw prowadzone były animacje, zajęcia z robotami, brokatowe tatuaże i wiele innych. Niespodzianką dla dzieci były balony wypełnione helem, które otrzymało każde dziecko.

W tym roku zajęcia prowadziliśmy w Domu Kultury (współorganizacje z CKiS w Miechowie) oraz w świetlicach wiejskich w: Jaksicach, Biskupicach, Falniowie i Pstroszycach Pierwszych. Organizując zajęcia dla dzieci w ferie czy wakacje, zauważyliśmy, że głównie na wsiach cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Zachęcają dzieci i młodzież do wyjścia z domu i spotkania się ze swoimi rówieśnikami w świetlicy wiejskiej. Jest również pomysł aby np. w wakacje podobne zajęcia przeprowadzić na innych wsiach np. Nasiechowicach, Sławicach, Bukowskiej Woli, Zagorzycach, Strzeżowie itd. W każdej z tych miejscowości spotykamy się z życzliwością i chęcią współpracy ze strony strażaków OSP, za co serdecznie dziękujemy.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miechów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *