Przejdź do treści

Zbiórka książek zakończona

Zakończyła się akcja Wiosenna Zbiórka Książek, która była zorganizowana przez Fundację “Stawimy na Rozwój”. Zbiórka trwała miesiąc od 21.03.2023 do 22.04.2023 roku. Do akcji przyłączyły się niektóre szkoły, sołectwa i inne organizacje. Zebrano ponad 1000 pozycji książkowych.

Zbiórka polegała na dostarczaniu lub zgłoszeniu się osób, które chcą przekazać książki, żeby te później trafiły do innych czytelników korzystających z biblioteczek plenerowych bądź innych miejsc, z których można odebrać za darmo książkę. Wiele osób dostarczało samodzielnie książki do siedziby fundacji lub do Powiatowej i Miejskiej Bibliotek Publicznej. Były też osoby, które np. w związku z przeprowadzką likwidowały swoją prywatną biblioteczkę i całość książek przekazywały podczas akcji zbierania książek.

Mimo, że zbiórka książek oficjalnie się zakończyła, to przez cały rok można przynosić książki zarówno do siedziby fundacji, która znajduje się w Miechowie, ul. Jagiellońska 2, lub bezpośrednio do biblioteczek plenerowych: w Parku Miejskim, na os. Kolejowym, a także w Biskupicach i Jaksicach, a także do otwartej biblioteczki na Placu Kościuszki 7. Mile widziane książki: dla dzieci i młodzieży, powieści, kryminały, podróżnicze, poradniki, romanse, psychologiczne i inne.

Więcej informacji o biblioteczkach można przeczytać tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *