Przejdź do treści

Wystawa na rynku w Miechowie

Wystawa „Niespełnione nadzieje, utracone szanse. Bitwa Miechowska na tle Powstania Styczniowego 1863 r.” swoją premierę miała 17 lutego 2023 r w 160. rocznicę Bitwy Miechowskiej. Była jednym z głównych elementów obchodów tego wydarzenia, jakie na tę okoliczność przygotowała Fundacja „Stawiamy na Rozwój”.

Początkowo wystawa gościła w Muzeum Ziemi Miechowskiej, a następnie stanęła na korytarzach Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie. Kolejnym miejscem, do którego zawitała, było Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ich Rodzin w Strzeżowie Drugim. Na końcu swojej wędrówki wystawa plenerowa na ponad dwa miesiące stanęła na miechowskim rynku, aby przybliżyć tematykę wybuchu, przebieg i skutki bitwy, która toczyła się na ulicach Miechowa.

Wystawa w ciekawy sposób prowadzi odbiorcę przez wydarzenia związane z Bitwą Miechowską. Fakty historyczne, stare fotografie oraz różne ciekawostki są niezwykle atrakcyjne dla odbiorcy w każdym wieku i będącego na różnym poziomie znajomości historii. Wiedza na temat wydarzeń związanych z bitwą miechowską nie jest powszechnie znana ogółowi mieszkańców naszej małej ojczyzny, dlatego chcieliśmy aby wystawa była plenerowa i dostępna dla każdego mieszkańca.

Zachęcamy również do nabycia folderu, który jest rozszerzeniem tej tematyki. A takie darmowe egzemplarze znajdują się w biblioteczkach plenerowych w parku miejskim, Biskupicach i Jaksicach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem Powstania Styczniowego na miechowski rynek. Wystawa będzie prezentowana do 18 sierpnia 2023 r.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miechów.

1 komentarz do “Wystawa na rynku w Miechowie”

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Będę polecał to miejsce i często wpadał, aby poczytać nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *