Przejdź do treści

Wianki w Miechowie

23 czerwca 2022 roku w dniu poprzedzającym Noc Świętojańską w Parku Miejskim w Miechowie, odbyło się wydarzenie “Wianki w Miechowie”. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Miechowie, którego organizatorem był Dariusz Marczewski – Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie, a pomysłodawcą Uniwersytet Trzeciego Wieku – Aktywne Życie. Mieszkańcy tłumnie się zgromadzili.

W wydarzenie zaangażowało się wiele organizacji pozarządowych, prowadząc różne aktywności:

Fundacja Stawiamy na Rozwój, Stowarzyszenie Rozwijamy Pasje, KGW Gliniczanie z Glinicy, UTW – Aktywne Życie – prowadząc warsztaty plecenia tradycyjnych wianków z kwiatów i ziół. Wszystkie organizacje świetnie się spisały ucząc i pomagając upleść setki wianków.

Dodatkowo Fundacja Stawiamy na Rozwój wspólnie z dziećmi i młodzieżą przygotowywała lampiony a Zagroda Edukacyjna Pszczółki pomagała najmłodszym zrobić świeczki z plastra wosku, natomiast Stowarzyszenie Twórcownia robiło nadruki na bawełnianych torbach.

KGW Gliniczanie z Glinicy wraz z nami – dodatkowo umilało czas odwiedzającym snując Słowiańskie opowieści oraz organizując konkurs o tradycjach i zwyczajach słowiańskich, związanych z Nocą Kupały.

Odbył się również konkurs, polegający na szukaniu magicznego kwiatu paproci. Dzięki współpracy UTW – Aktywne Życie, KGW Gliniczanie z Glinicy oraz Fundacji Stawiamy na Rozwój, a także nagrodzie ufundowanej przez Burmistrza Miechowa – Dariusza Marczewskiego, konkurs był nie lada wyzwaniem a szukających było wielu. Jak nie trudno się domyślić tylko jedna osoba znalazła magiczny kwiat.

Niektórzy również znaleźli czas na relaks podczas gongów i dźwięków mis oraz podczas sesji jogi.

Kulinarne atrakcje zapewniała firma “Wołoch” oraz Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego DUCH. Nie zabrakło dla nikogo kiełbasek i pierogów, a lody tajskie cieszyły się niezwykłym braniem, głównie przez piękną i upalną pogodę.

A po części warsztatowej odbył się koncert i tańce dla wszystkich. Najpierw mieszkańcom czas umilała DJ Wika a tuż po Niej DJ Boski. Zabawa trwała do zmroku, a wszyscy, którzy zostali, świetnie się bawili.

Dziękujemy organizatorom za umożliwienie nam udziału w tak zacnym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *