Przejdź do treści

Spełnieni Dorośli

Dorośli

Spełnieni Dorośli

High heels“, czyli tzw. taniec w szpilkach – to kolejna propozycja dla dorosłych, tym razem dla Pań. Cykl 10 zajęć prowadzonych przez wyspecjalizowanego instruktora i choreografa Joannę Misiak. Nauka poruszania się w szpilkach, zmysłowe ruchy i specjalnie dobrana choreografia sprawiają, że każda kobieta podniesie swoją samoocenę.

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które należy celebrować. Tak też się stało dzięki organizacji spotkania z kosmetyczką i garści informacji o wykonywaniu makijażu dziennego oraz wieczorowego. Spotkanie odbyło się głównie dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, a poprowadziła je Aleksandra Słaby. Wspólne rozmowy przy kawie i ciastku były dopełnieniem spotkania.

Festiwal Książki Miechów to wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć miłośników książek w każdym wieku. To była świetna okazja do spotkania swoich ulubionych autorów, rozmowy z nimi, zakupu lub wymiany książek. Spotkania autorskie w różnych tematach, tak aby każdy coś znalazł dla siebie: Nathalie K. Flower – literatura kobieca, Ewelina Karpińska-Morek – dokument, reportaż, Przemysław Żarski – kryminał, Patryk Bułhak – reportaż, Joanna Kuciel-Frydryszak – autorka bestselleru “Chłopki” a także Mariusz Szczygieł, dziennikarz i reporter. Nie zabrakło innych tematów lokalnych, takich jak Maciej Miechowita w 500. rocznicę śmieci – o jego dziele opowiedział ks. Michał Cichoń a także twórczość miechowskich artystów z Biura Wystaw Artystycznych “U Jaksy”.

Warsztaty dla rodziców to jedna z propozycji, jaką przygotowaliśmy podczas Festiwalu Książki w Miechowie. Warsztaty prowadzone w nurcie pozytywnej dyscypliny, odbywały się w dwóch tematach do wyboru: “Jak wspierać siebie i dziecko w złości? Praktyczne rady i narzędzia” lub “Dlaczego one to robią? Emocje i sztuka komunikacji z nastolatkiem”. Zajęcia te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a chętni mogli zakupić poradniki dotyczące wychowania dzieci.

Lato w ruchu 2.0” to projekt sportowo-rekreacyjny, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród dorosłych kobiet. Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Miechów i polega na regularnych ćwiczeniach fitness, które odbywają się parku miejskim w Miechowie. Podczas, gdy rodzice ćwiczą, to ich pociechy mają zapewnioną animację w parku.

Wystawa plenerowa “Niespełnione nadziej, utracone szanse”, dotycząca Bitwy Miechowskiej podczas Powstania Styczniowego, jest skierowana dla odbiorcy w każdym wieku. Przygotowana jest prostym językiem, zawierająca wiele grafik i zdjęć. W ciekawy sposób zabiera odbiorcę do roku 1863 r., aby mógł wczuć się w rolę ówczesnych Polaków. Wystawa oraz prelekcje dotyczące Bitwy Miechowskiej odbyły się w jej 160. rocznicę. Wystawa jest plenerowa i zagości w czterech ogólnodostępnych miejscach, w tym na miechowskim rynku, gdzie dotrze do szerokiego grona odbiorców.

Organizacja Świątecznego Jarmarku Bożonarodzeniowego dla mieszkańców miasta i gminy Miechów, to kolejny projekt jaki mieliśmy przyjemność współtworzyć razem z Centrum Kultury i Sporu w Miechowie oraz Gminą Miechów. Jarmark cieszył się dość sporym zainteresowaniem i wprowadził mieszkańców w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

We wrześniu zorganizowaliśmy Dzień Sportu dla każdego. W ćwiczeniach siłowych wzięli udział głównie dorośli i młodzież, potem odbył się fitness a na koniec przeprowadziliśmy Test Coopera.

Latem realizowaliśmy projekt, w którym udział brała młodzież i dorośli – “Lato w formie“. Projekt finansowany ze środków Gminy Miechów. Polegał na organizacji zajęć fitness w Parku Miejskim w Miechowie. Zajęcia odbywały się w każdą środę o godzinie 18.30. Dodatkowo podczas zajęć zapewnialiśmy opiekę animatora dla dzieci.

Kolejnym ciekawym projektem który realizujemy jest tworzenie Biblioteczek Plenerowych w Gminie Miechów. Powstałe do tej pory 4 Biblioteczki świetnie wkomponowały się lokalną przestrzeń. Dlatego chcemy, aby powstało ich więcej. Trwają konsultacje społeczne w których miejscach takie biblioteczki mogą stanąć. Propozycji jest wiele m. in: ścieżka rowerowa, osiedla oraz wioski leżące w gminie Miechów i nie tylko. Obecnie zbieramy finanse na utworzenie kolejnych biblioteczek. Więcej informacji o biblioteczkach można przeczytać tutaj

Wiemy, że dorośli również potrzebują odpoczynku, rozwoju w różnych kierunkach a także kontaktów z innymi ludźmi, mającymi podobne zainteresowania. Dlatego chcemy stworzyć coś w rodzaju klubu aktywnych osób 30+ i działać w kierunkach takich jak: przedsiębiorczość, aktywność, relax i odpoczynek, moda i uroda i wiele innych, które wynikną w trakcie naszej pracy.