Przejdź do treści

Projekt młodzieżowy

Zakończyła się realizacja projektu „Młody Miechów. Inicjujesz-Decydujesz-Działasz!”. Celem projektu było nawiązanie współpracy z młodzieżą, poznanie ich potrzeb oraz stworzenie przestrzeni do ich rozwoju, poprzez systematyczne spotkania o różnej tematyce.

Przygotowano plakaty i ulotki. Podczas rekrutacji, koordynator udał się do wszystkich szkół średnich na terenie Miechowa, przekazując informacje o projekcie. Informacja została również przekazana do gminy Miechów i powiatu miechowskiego i rozesłana do szkół i innych jednostek działających dla młodzieży. Spotkano się również z młodzieżą w Bursie Szkolnej, z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Rozwieszono plakaty także w miejscach, do których młodzież uczęszcza, czyli Kino Gryf i Centrum Kultury i Sportu, a także na tablicach ogłoszeń w całym mieście. Informacja o rekrutacji została ogłoszona na stronie fundacji: stawiamynarozwoj.pl, stronie CKiS w Miechowie: ckis.miechow.eu oraz gminy Miechów: miechow.eu.

W projekcie wzięło udział 21 młodych ludzi w wieku 13-19 lat.

Odbyły się dwa spotkania integracyjne. W ramach panelu moda i uroda, odbyły się warsztaty ze stylistką mody, oraz ze stylistką paznokci. Zajęcia kulinarne, prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich. Młodzież sama decydowała o wykonywanych potrawach, były to: tradycyjne drożdżowe wypieki, gofry, wegańskie przekąski oraz kebaby. Przygotowywano napary z tradycyjnych ziół i soków.

Zajęcia rękodzieła cieszyły się największym zainteresowaniem, odbyło się ich 4. Podczas warsztatów młodzież wykonywała jesienne kompozycje kwiatowe w dyni, zbijała karmniki dla ptaków, wykonywała lampiony oraz uczyła się szydełkować.

Łącznie przeprowadzono 10 warsztatów/spotkań po 2 godziny zegarowe

Po zakończeniu projektu młodzież biorąca w nim udział deklaruje dalszą chęć współpracy i wspólnych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *