Przejdź do treści

Północ-Południe. Łączenie smaków

W dniu 26 czerwca 2024 roku w Karczmie “Siedlisko” odbyło się spotkanie w ramach Programu “Zasmakuj w Małopolsce” pn. “Północ-Południe. Łączenie smaków”. Projekt skierowany był do Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji pozarządowych i innych mieszkańców.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in: Dariusz Marczewski – Burmistrz Miechowa, Janusz Kozioł – Wójt Gminy Racławice, Tomasz Kościelniak – Wójt Gminy Charsznica, Mateusz Sobecki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Miechowie, Sylwia Suchecka – Dyrektor CKiS w Miechowie.

Naszymi gośćmi byli mieszkańcy gminy Miechów oraz przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich:

Gminę Miechów reprezentowały KGW w Biskupicach oraz KGW Pstroszyce Pierwsze, Gminę Charsznica: Koło Gospodyń Wiejskich Uniejowianki i KGW Swojczanianki, Gminę Racławice Koło Gospodyń Wiejskich “Góralki” w Górach Miechowskich a Gminę Gołcza KGW w Wysocicach.

A oprawę muzyczną zapewniła niezastąpiona Helena Kruszec.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaz kulinarny oraz spróbować produktów regionalnych. Serwowane były pierogi o różnych smakach i pod różną postacią, swojski chleb ze smalcem i ogórkami kiszonymi na wodzie źródlanej, ciasta drożdżowego z kruszonką z wiejskim masłem oraz tradycyjnymi dżemami: truskawkowym, porzeczkowym, jagodowym i jabłkowym a także wiele innych tradycyjnych wypieków.

To dopiero pierwszy etap projektu, a w kolejnym uczestnicy wybiorą się na południe Małopolski aby tam degustować regionalnych potraw przy góralskiej muzyce na żywo.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *