Przejdź do treści

młody miechów

Kultura

Młody Miechów

Projekt „Młody Miechów. Inicjujesz – decydujesz – działasz!”, realizowany jest przez Fundację „Stawiamy na Rozwój” od października 2022 roku. Celem projektu jest nawiązanie współpracy z młodzieżą, poznanie ich potrzeb oraz stworzenie przestrzeni do ich rozwoju, poprzez spotkania z młodzieżą, o różniej tematyce.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat, która chciałaby aktywnie włączyć się we współpracę i w tworzenie bardziej przyjaznego Miechowa dla młodych ludzi.

Rezultatem realizacji niniejszego projektu będzie przeprowadzenie 20 godzin warsztatów z młodzieżą, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do spotykania się i nawiązanie aktywnej współpracy do dalszego działania po zakończeniu projektu.

Spotkanie organizacyjne odbyło 3 i 10 października 2022 roku, w Kinie Gryf w Miechowie.

17 października zajęcia ze stylistką Sandrą Sierant.

Na czym polega projekt?

Planujemy przeprowadzenie od 5 do 10 spotkań z grupą młodzieży (łącznie 20 godzin). Spotkania będą odbywać się w odstępach np. cotygodniowych w godzinach popołudniowych w wyznaczonym miejscu (np. sala w budynku kina). Jeśli młodzież w trakcie zajęć zdecyduje o innym miejscu lub terminie to będzie to na bieżąco uwzględniane i modyfikowane.

1. Zajęcia integracyjne, połączone z poszukiwaniem i wyborem własnych pomysłów na realizację projektu.

2. Spotkanie z psychologiem – pytania i odpowiedzi na nurtujące młodzież pytania.

Proponowane tematy działań z młodzieżą, o realizacji których zdecydują sami zainteresowani to:

1. Zajęcia kulinarne, połączone z konkursem na najsmaczniejsze danie

2. Rękodzieło, opcje dla dziewczyn i chłopców: malowanie artystyczne na jeansach lub torbach bawełnianych, szydełkowanie oraz modelarstwo lub inna forma zaproponowana przez zainteresowanych

3. Moda i uroda, praca ze stylistką, oraz kosmetyczką, makijażystką

4. Radzenie sobie ze stresem, metody relaksacji, nauka odpoczynku

5. Wystąpienia publiczne, sztuki teatralne i skecze kabaretowe

dodatkowe informacje o projekcie

Kulturalny Miechów”, to projekt realizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, a dzięki niemu powstały mniejsze projekty Inicjatyw Lokalnych 2022. Od marca do maja tego roku została przeprowadzona diagnoza dotycząca aktywności kulturalnej mieszkańców Miechowa. Na podstawie przeprowadzonych spotkań zostały wypracowane pomysły odzwierciedlające potrzeby mieszkańców i zgłoszenie ich do dalszego etapu. Jednym ze zgłoszonych do realizacji pomysłem, był właśnie projekt współpracy z młodymi ludźmi “Młody Miechów“.

Zgłoszenie do projektu

Aby wziąć udział w projekcie należy się zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy: