Przejdź do treści

Igrzyska Europejskie w Małopolsce

W związku z organizacją Igrzysk Europejskich w Małopolsce, w Parku Miejskim w Miechowie powstała Strefa Kibica. Oprócz telebimu, leżaków i strefy gastronomicznej, wiele organizacji pozarządowych z gminy Miechów włączyło się w to wydarzenie, zapewniając atrakcje przebywającym osobom w tym czasie w parku.

Nasza Fundacja również prezentowała na swoim stanowisku książki, w ramach bezpłatnej wymiany książek a także rozdając limitowaną edycję “igrzyskowych” zakładek do książek. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, książkowe stanowisko odwiedziło dużo osób zainteresowanych wymianą książek. Seniorzy, dorośli i dzieciaki zabierali książki, które im się tylko podobały.

Na najmłodszych czekały również planszówki XXL oraz inne atrakcje, takie jak brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, czy malowanie buzi.

Nie obyło się bez treningu sportowego pod czujnym okiem Martyny Czekaj i Bartka Włodarskiego, którzy i w tym roku współpracują z naszą fundacją prowadząc fitness oraz zajęcia ogólnorozwojowe.

Warto dodać, że również w tym czasie odbyły się tzw. “Wianki”, czyli słowiańskie święto obchodzone w najkrótszą noc w roku. Mieszkańcy świętowali zaplatając wianki, tańcząc do słowiańskiej muzyki oraz oglądając magiczny taniec z ogniem, wykonany przez Teatr Ognia. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Trzeciego Wieku w Miechowie.

Miłym akcentem na zakończenie każdego dnia Strefy Kibica było kino plenerowe, podczas którego wyświetlane były kultowe filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *