Przejdź do treści

Festiwal Książki Miechów

Kultura

Biblioteczki Plenerowe

Fundacja Stawiamy na Rozwój dzięki współpracy z Gminą Miechów wykonała 4 Biblioteczki Plenerowe, które znajdują się:

1. Park Miejski w Miechowie, przy leżakach

2. os. Kolejowe, przy boisku

3. Biskupice, na wiacie przystankowej niedaleko sklepu

4. Jaksice, przy remizie OSP

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Miechów.

Dzięki współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Miechowie, powstała również Otwarta Biblioteczka, która znajduje się w siedzibie wspomnianej Biblioteki na Placu Kościuszki 7.

W Biblioteczkach znajdują się książki, które można pożyczać do domu. Książki można oddać lub zostawić sobie w domu. Można zostawiać w Biblioteczce inne ciekawe i niezniszczone książki. Na Biblioteczce znajduje się regulamin korzystania oraz zakładki, które można zabierać razem z wypożyczanymi książkami.

Biblioteczki mają na celu promocje czytelnictwa w postaci łatwego dostępu do książek. Z Biblioteczek mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Miechów oraz goście.

Biblioteczki Plenerowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego powstał pomysł na utworzenie kolejnych Biblioteczek.
I Ty możesz dołożyć swoją cegiełkę w realizację naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Czym jest Bibliotekczka Plenerowa?

Biblioteczka Plenerowa nie jest budynkiem, a małym, zamykanym obiektem, z którego można nieodpłatnie wyjmować książki, aby wypożyczyć do domu lub aby poczytać np. na ławce w parku. Biblioteczki Plenerowe różnią się jednak od tradycyjnych bibliotek. Różnorodność oferowanych pozycji zależy tylko od mieszkańców, którzy zdecydują się wzbogacić asortyment biblioteczek o nowe tytuły.

Jak działają Biblioteczki Plenerowe?

Biblioteczki znajdują się w ogólnodostępnych miejscach. Każdy może z nich korzystać. Książki, które się znajdują w biblioteczce można zabierać do domu lub poczytać i odłożyć na miejsce. Po przeczytaniu, książkę można oddać do biblioteczki lub zachować dla siebie. Zbędne i godne polecenia książki można zostawiać w biblioteczce, aby służyły innym. Głównym założeniem idei Biblioteczek Plenerowych jest dzielenie się interesującymi książkami z innymi czytelnikami.

Zajęcia dla dzieci promujące czytelnictwo

Prowadzimy lekcje plenerowe promujące czytelnictwo. Na takich zajęciach zapoznajemy uczniów z zasadami działania Biblioteczek Plenerowych, a także organizujemy dla uczniów warsztaty czytelniczo-plastyczne. Dzieci mają też możliwość wcielenia się w bibliotekarzy, przybijając własnoręcznie pieczątkę na przyniesionych i podarowanych bibliotece książkach. Pomaga to w promowaniu czytelnictwa, jako jednej z form spędzania wolnego czasu. Przy okazji Biblioteczki Plenerowe umożliwiają nadanie nowego życia wszystkim książkom, które od dawna zbierają tylko kurz na domowych półkach

I Ty możesz dołożyć swoją cegiełkę w realizację naszego wspólnego przedsięwzięcia, aby mieszkańcom naszej pięknej gminy żyło się lepiej.

Pomóż nam zebrać fundusze na kolejną Biblioteczkę Plenerową w gminie Miechów, wpłacając dowolną kwotę na zarzutkę i bądź częścią tego projektu.

Masz zbędne książki?

Możesz je włożyć do Biblioteczki Plenerowej dla innych, a jeśli książek masz więcej, możesz dostarczyć do naszego punktu znajdującego się w Miechowie, na ul. Jagiellońskiej 2 (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 694 644 949).