Przejdź do treści

Doświadczeni Seniorzy

Sniorzy

Doświadczeni Seniorzy

Spotkanie przedświąteczne dla mieszkańców Biskupic. To dobry moment aby przypomnieć młodszym o tradycjach świąt Bożego Narodzenia, spróbowania staropolskich przysmaków i wspólne kolędowanie.

Mała Kartka – Wielka Moc, to akcja społeczna skierowana w dużej mierze dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Ma ona na celu wsparcie tych osób dobrym słowem i złożeniem świątecznych życzeń. Udowadniamy w ten sposób, że pamiętamy o naszych babciach, rodzicach i bliskich.

Festiwal Książki Miechów to wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć seniorów. Dzięki współpracy z “Głosem Seniora” udało nam się dotrzeć do twórczych seniorów nie tylko z Miechowa ale i z Krakowa. Podczas panelu dyskusyjnego rozmawialiśmy o twórczości, początkach pisania oraz motywacji do tworzenia wartościowych treści. Bardzo miłym akcentem była również recytacja wierszy miechowskich seniorów w składzie: Krystyna Gamrat, Krystyna Ćwiklińska, Bagda Piekara i Julian Jasiński.

Kobiety w czerni, czyli rola Polek w Powstaniu Styczniowym” to wykład poświęcony dzielnym kobietom, które dzielnie walczyły w powstaniu. Nie była to jednak walka bronią a strojem, protestami i innymi dostępnymi metodami. Niezwykle ciekawy wykład, odbył się w ramach projektu “Rozwój to podstawa” realizowanego w ramach programu Małopolska Lokalnie.

Z seniorami najczęściej współpracujemy przy okazji różnych wydarzeń, które organizujemy bądź współtworzymy. Jednym z ostatnich, w których braliśmy udział był Festiwal Zdrowia Hotelu i Restauracji Planeta w Charsznicy. Odbył się turniej piłki plażowej, trening fitness oraz szereg innych gier i zabaw terenowych. Do zajęć ruchowych zapraszaliśmy również seniorów podczas organizowanego przez nas Dnia Sportu.

Ciekawym projektem który realizujemy jest tworzenie Biblioteczek Plenerowych w Gminie Miechów. Biblioteczki świetnie wkomponowały się lokalną przestrzeń. Głównym założeniem idei Biblioteczek Plenerowych jest dzielenie się interesującymi książkami z innymi czytelnikami. Pomaga to w promowaniu czytelnictwa, jako jednej z produktywnych form spędzania wolnego czasu. Przy okazji Biblioteczki Plenerowe umożliwiają nadanie nowego życia wszystkim książkom, które od dawna zbierają tylko kurz na domowych półkach. W swoich zbiorach oferują bogaty przekrój gatunków. Znaleźć w nich można zarówno książki dla młodych czytelników, ale też romanse, kryminały, powieści grozy czy literaturę naukową. Różnorodność oferowanych pozycji zależy tylko od mieszkańców, którzy zdecydują się wzbogacić asortyment biblioteczek o nowe tytuły. Więcej o biblioteczkach znajdziesz tutaj

Seniorzy to grupa, która potrzebuje uwagi i skupienia się na ich problemach a także rozwoju w zaniedbywanych w ciągu całego życia kierunkach. Chcemy współpracować z seniorami a także czerpać siłę i radość z ich życiowych doświadczeń.