Przejdź do treści

Ciekawskie dzieciaki

dzieci

Ciekawskie Dzieciaki

Fajne ferie – projekt skierowany głównie do dzieci z Gminy Miechów, współorganizacja z Centrum Kultury i Sportu w Miechowie oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie, filia w Miechowie. Zapewniliśmy mnóstwo atrakcji: warsztaty kulinarne, tworzenie biżuterii, wykonywanie ramek na zdjęcia i pudełek prezentowych, malowanie kamyków, warsztaty stolarskie, teatrzyk kamishibai, poznawanie swojej okolicy i wspólne malowanie obrazu XXL. Zajęcia były prowadzone w Miechowie, Jaksicach, Biskupicach, Falniowie i Pstroszycach Pierwszych.

Festiwal Książki Miechów to wydarzenie w dużej mierze skierowane dla dzieci. Spotkania z autorami bajek dla dzieci, gry terenowe, warsztaty filozoficzne i sztuka dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowaliśmy dla dzieci. Oprócz tego dzieci mogły robić zakładki do książek, kukiełki do teatrzyku kamishibai, róże ze zniszczonych książek i wiele innych. W ramach festiwalu odbył się także konkurs plastyczny dla dzieci pt. “Zaprojektuj okładkę do swojej ulubionej książki“.

Podczas wakacji organizowaliśmy dla dzieci spotkania w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, w ramach ich oferty wakacyjnej. Były to zajęcia na których robiliśmy wakacyjne lampiony oraz bukiety kwiatowe. W ramach projektu “Atrakcje na wakacje” w świetlicy wiejskiej w Biskupicach przygotowaliśmy dla dzieci zajęcia kulinarne, rajd rowerowy a także warsztaty artystyczne połączone z odkrywaniem naszej małej Ojczyzny.

Ferie zimowe z Centrum Kultury i Sportu w Miechowie – mieliśmy przyjemność zaprosić dzieci na warsztaty tworzenia biżuterii oraz wykonywania babeczek w słoiczkach. Warsztaty były prowadzone w taki sposób, aby zaprezentować efekt i pozwolić dzieciom na dążenie do osiągnięcia podobnego celu, jednak biorąc pod uwagę własne pomysły, oraz pozwolić na fantazję i eksperymentowanie.

Akcja “Mała Kartka, Wielka Moc” to projekt skierowany głównie dla dzieci. Projekt jest współorganizowany przez Gminę Miechów i polega na zaprojektowaniu, wydruku oraz rozdaniu 4000 kartek świątecznych dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych i przedszkoli z gminy Miechów. Dzieci kolorują lub/i wypisują kartki świąteczne a potem mogą je przekazać swoim bliskim lub osobom chorym i niepełnosprawnym z miechowskich placówek pomocowych.

Lekcje biblioteczne przy plenerowych bibliotekach były bardzo ciekawym wydarzeniem, które zorganizowaliśmy dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 ze SP w Jaksicach. Zajęcia logiczne, rozwijające spostrzegawczość a także ruchowe i zręcznościowe. To ostanie nasze przedsięwzięcia skierowane do dzieciaków podczas Dnia Sportu, 100-lecia MKS Pogoń Miechów a także Festiwalu Zdrowia Hotelu i Restauracji Planeta.

Latem realizowaliśmy projekt pn. “Moc atrakcji podczas wakacji” finansowany ze środków Gminy Miechów. Projekt skierowany był dla dzieci i młodzieży. Polegał na przeprowadzeniu warsztatów z dziećmi i młodzieżą z terenów wiejskich Gminy Miechów, w trzech
tematach:

  1. Zajęcia kulinarne dla dzieci i młodzieży
  2. Bukiety z kwiatów i ziół
  3. Zajęcia artystyczne.

Chcemy stworzyć alternatywę dla dzieci, które chciałyby rozwijać swoją kreatywność, pomysłowość i zaspokajać ciekawość.

  • Poznawanie swoich talentów i uczenie się nowych umiejętności
  • Próbowanie różnych rzeczy, że ustalić co mi się podoba i co chce rozwijać
  • Nabywanie nowych doświadczeń
  • Ćwiczenie logicznego myślenia i spostrzegawczości
  • Poznawanie różnych punktów widzenia
  • Wyrażanie swojego zdania nie obrażając przy tym innych