Przejdź do treści

Atrakcja na wakacje

Już za nami kolejna odsłona wakacyjnych atrakcji przygotowanych w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Gminy Miechów “Atrakcje na wakacje”.

W tym roku na dzieci i młodzież czekały takie atrakcje jak:

Rajd rowerowy Tour de Biskipice

W rajdzie wzięła udział głównie młodzież i rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik otrzymał mapę, koszulkę odblaskową i numer startowy i wyruszył w drogę. Były dwie trasy rowerowe zielona obejmowała 4,5 km, oraz czerwona 12 km. Wszyscy uczestnicy wybrali dłuższą i zarazem ciekawszą trasę.

Po powrocie uczestnicy otrzymali dyplomy, ciasteczka tematyczne oraz wzięli udział w warsztatach rowerowych, a w tym czasie grillowały się kiełbaski.

Zajęcia kulinarne

Kolejną atrakcją były zajęcia podczas których przygotowywaliśmy pyszne przekąski wykorzystując sezonowe owoce i warzywa: jagody, jabłka, arbuz, cukinia itd. Powstały z nich szaszłyki, soki, szarlotka, leśny mech a nawet czekoladowe ciasto z cukini. Wszystko było pyszne!

Poznajemy Małą Ojczyznę i malujemy obraz XXL

Kolejne spotkanie dotyczyło poznawania okolicy. Obejrzeliśmy prezentację o Biskupicach, z której wiele się dowiedzieliśmy a potem każdy malował to co zapamiętał, no… i oczywiście swój dom. Obraz na stałe zawisł w świetlicy wiejskiej w Biskupicach i zdobi ścianę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *